Celem Inkubatora jest wsparcie projektów obywatelskich mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Program wsparcia uwzględnia nie tylko cykl atrakcyjnych, interaktywnych warsztatów, możliwość wymiany doświadczeń i obserwacji dobrych praktyk, ale także oferuje otwartą przestrzeń coworkingową będącą odpowiedzią na potrzeby wszystkich osób, które postanowiły zrealizować własny projekt, lecz nie posiadają własnego biura.

 

Zadaniem Inkubatora jest również budowanie lokalnej sieci współpracy. Dzięki projektowi to mieszkańcy wychodzą z inicjatywą i zgłaszają swój pomysł do Inkubatora. Wspólna realizacja oznacza, że każda ze stron daje coś od siebie.

 

O co chodzi?

Inkubator Inicjatyw to proces kompleksowego wsparcia wnioskodawcy nowej inicjatywy lokalnej w powiecie tatrzańskim – od etapu pomysłu na działanie po realizację samej inicjatywy.

 

Chcesz podjąć inicjatywę i rozpocząć działanie w swojej okolicy?

Zapraszamy do udziału w Inkubatorze Inicjatyw!

 

Udział w projekcie to szansa dla wszystkich, którzy mają pomysł na ważne społecznie działanie i czują, że najwyższy czas go zrealizować.

 

Dla kogo? Warunki są 3: miejsce zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego, wiek minimum 16 lat oraz doświadczenie w pracy społecznej lub predyspozycje liderskie.

 

Co można zyskać dzięki udziałowi w programie? Cykl 8 warsztatów i szkoleń, dostosowanych do oczekiwań uczestników, które pomogą przygotować inicjatywę, konsultacje, wsparcie i indywidualną opiekę tutora, z którym będzie można dopracować swój własny projekt na każdym z etapów (od pomysłu, przez planowanie, pozyskanie środków, promocję, realizację aż po ewaluację), możliwość korzystania z przestrzeni coworkingowej i wreszcie mikrodotację na start.

 

Jakie inicjatywy mogą być realizowane w ramach Inkubatora? kulturalne, sportowe, ekologiczne, obywatelskie, edukacyjne, … ważne, żeby pomysł odpowiadał na konkretną potrzebę danego środowiska. Uczestnikami programu mogą być zarówno osoby, które mają już doświadczenie w pracy społecznej (np. są członkami organizacji pozarządowych, realizują swoje własne projekty), jak i te, które przygotowują dopiero pierwszą samodzielną inicjatywę. Zależy nam na wyłonieniu

i wsparciu potencjalnych lub rzeczywistych liderów – osób, które mają wizję zmiany i są w stanie pociągnąć za sobą innych. Program Inkubatora jest przygotowany w taki sposób, aby umożliwić rozwój właśnie takim osobom.

 

Spośród osób, które do 12 listopada wypełnią formularz zgłoszeniowy online, komisja rekrutacyjna wyłoni te, które spełniają wymogi formalne, aby następnie zaprosić je na rozmowy rekrutacyjne. Ze wszystkich kandydatów wybranych zostanie 12, którzy wezmą udział w programie i zrealizują swoje pomysły przy wsparciu Inkubatora.

 

Sprawdź regulamin projektu i zgłoś się już dziś!

 

Potrzebujesz więcej informacji? Masz pytania?

Koordynator programu - Adam Zaleski

e-mail: iinicjatyw@gmail.com

tel.: +48 602 116 205

 

Projekt współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem.

Inkubator Inicjatyw 
- wspieramy projekty społeczne i ich liderów

16 października 2019

Regulamin Programu Inkubator Inicjatyw

Regulamin rekrutacji

DOKUMENTY DO POBRANIA >>

FORMULARZ REKRUTACYJNY >>

TG Sokół

 

tel.: +48 18 20 641 56

e-mail: tg.sokol.zakopane@interia.pl

Dojazd:

 

Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ" Gniazdo w Zakopanem

ul. Orkana 2

34-500 Zakopane

 

 

NIP: 736-10-46-197

REGON: 490187757

KRS: 0000043433

 

Numer konta:

Bank Pekao S.A. 

65 1240 5165 1111 0000 5229 6237

 

Towarzystwo Gimnastyczne "SOKÓŁ"

Gniazdo w Zakopanem

Newsletter:

Kino Sokół

 

tel.: +48 18 20 140 40

e-mail: kinosokol_zakopane@wp.pl

Kino Miejsce

 

tel.: +48 500 151 907

e-mail: kinomiejsce@gmail.com


TG Sokół Gniazdo w Zakopanem jest organizacją non-profit