Kilka szkoleń, dużo pracy projektowej, korekty w harmonogramach, zmiany budżetów, telefoniczne i internetowe spotkania z doradcami, to tylko niektóre działania, podejmowane przez uczestników Inkubatora Inicjatyw w Zakopanem, mające na celu realizację ich inicjatyw społecznych. Niedawno zakończył się proces zbierania wniosków o wsparcie projektów, których część, jak szycie blisko 1000 maseczek na potrzeby szpitala w Zakopanem, ruszy jeszcze w czasie społecznej kwarantanny. Pozostałe, takie jak nauka uważności na emocje, warsztaty z pierwszej pomocy, lekcje pływania, spektakle dla Najnajów, kampanie społeczne i turniej charytatywny realizowane będą, gdy tylko sytuacja na to pozwoli.
Realizacja społecznego projektu w dobie ogłoszonej pandemii to duże wyzwanie. Pierwsze szkolenia stacjonarne prowadzone przez doświadczonych trenerów uczestnicy odbyli tradycyjnie. Inkubator odwiedził takie miejsca jak Willa Oksza Muzeum Tatrzańskiego, Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Edukacji i Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara.
Grupa Liderów i Liderek z Podhala jest obecnie w cyklu szkoleniowym Inkubatora prowadzonym przez takich trenerów jak: Łukasz Słoniowski - trener, wiceprezes w Krakowskim Parku Technologicznym, Tutor Polsko-Amerykańskiej Fundacji; Jakub Mateusz Figus – pedagog, nauczyciel języka polskiego, muzyk, doktorant językoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego; Magdalena Wajda - trenerka umiejętności społecznych, animator społeczności lokalnych, od lat działająca w sektorach organizacji pozarządowych, administracji i biznesu; Monika Zawada-Miska - prezes Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia, do niedawna jednego z Partnerów FIO; Przemek Dziewitek - coach, trener, moderator, szef Krakowskiej Pracowni TROP.
W kwarantannie działają w Inkubatorze - W obecnej trudnej sytuacji, bynajmniej nie zawiesiliśmy działalności lecz dostosowaliśmy ją do panujących warunków, odbywamy więc szkolenia i spotkania online korzystając z internetowych platform komunikacyjnych. I tak za nami pierwsze szkolenie w nowej formule prowadzone przez praktyków mediów społecznościowych Grzegorza Olszowika założyciela Ambasady Kreatywności i Sabinę Dziubę właścicielkę firmy PS Relations. Prowadzimy też internetowe wsparcie dla organizacji, starając się korzystać z różnych programów wsparcia.
W ramach projektu Inkubatora Inicjatyw działa również przestrzeń dedykowana organizacjom pozarządowym i aktywnym obywatelom z powiatu tatrzańskiego, do której zaprosimy ponownie gdy tylko sytuacja na to pozwoli.
Projekt współfinansowany przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół Gniazdo w Zakopanem i Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.
ul. Orkana 2 , 34-500 Zakopane
tel: +18 206 41 56 /
W zdrowym ciele, zdrowy duch!
tel: +18 206 41 56 /
ul. Orkana 2, 34-500 Zakopane
TG Sokół Gniazdo w Zakopanem jest organizacją non-profit
tel.: +48 500 151 907
e-mail: kinomiejsce@gmail.com
Biuletyn:
Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” Gniazdo w Zakopanem
ul. Orkana 2
34-500 Zakopane
NIP: 736-10-46-197
REGON: 490187757
KRS: 0000043433
Numer konta:
Bank Pekao SA
65 1240 5165 1111 0000 5229 6237
tel.: +48 18 20 641 56
e-mail: tg.sokol.zakopane@gmail.com
biuro@sokol.zakopane.pl