Miniony weekend upłynął pod znakiem XI Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem, który rozegrany został w tym roku w formule dwóch biegów – sobotniego Biegu Marduły oraz niedzielnego Biegu Sokoła.

Na starcie Wysokogórskiego Biegu im. dh Franciszka Marduły stanęło aż 280 zawodników, którzy o godz. 6:00 wyruszyli na 32 km trasę wiodącą z Krupówek, przez Nosal, Dolinę Jaworzynki, Halę Gąsienicową, Przełęcz Karb, Świnicką Przełęcz, Przełęcz Lilliowe, Beskid, Kasprowy Wierch, Kużnice, Ścieżkę nad Reglami i Dolinę Białego, aż do mety w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zawody, będące jednocześnie Mistrzostwami Polski w Biegach Wysokogórskich Skyrunning, wygrali Marcin Kubica z czasem 2:55:50 oraz Katarzyna Wilk z czasem 3:45:02.

Nagrody i dyplomy najlepszym biegaczom w Kinie Sokół wręczyli Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula, Starosta Tatrzański Piotr Bąk oraz Prezes TG Sokół Gniazdo w Zakopanem Stanisław Marduła.

Podczas sobotniego wręczenia nagród Burmistrz Leszek Dorula oraz starosta Piotr Bąk otrzymali od organizatorów specjalne podziękowania i statuetkę z sokolim piórem - za wspieranie wydarzenia, które popularyzuje od wielu lat bieganie po Tatrach.

Niedziela należała natomiast do 114 zawodników rywalizujących w Biegu Sokoła, rozegranego na trasie z Kuźnic, przez Ścieżkę nad Reglami, Dolinę Białego, Dolinę Strążyską i Czerwone Wierchy. Najlepsi okazali się Karol Siola z rezultatem 1:21:58 oraz Beata Mazan z czasem 1:42:08.

Grand Prix Sokoła, do którego wliczane były wyniki uzyskane przez zawodników w obu biegach Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem, wygrali Dominika Bolechowska-Rączka wśród kobiet oraz Marcin Kunz wśród mężczyzn.

Organizatorem Weekendu Biegowego był TG Sokół, a wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zakopane oraz przy finansowym wsparciu Miasta Zakopane.

Tekst: zakopane.eu

ul. Orkana 2 , 34-500 Zakopane

tel: +18 206 41 56  /