ul. Orkana 2 , 34-500 Zakopane

tel: +18 206 41 56  /

 

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

tel: +18 206 41 56  /

ul. Orkana 2, 34-500 Zakopane

"Z plecakiem i walizką - od Hongkongu i Borneo po Arabię Saudyjską" - spotkanie w Kinie Miejsce!

18 października 2023

30 października o godz. 18:00 w zakopiańskim Kinie Miejsce odbędzie się wyjątkowe spotkanie - dotyk świata i glob pod butem. Eksploracje, marzenia i podróżnicze wpadki. Ponad 40 lat życia w podróży. W multimedialnej prezentacji (film, zdjęcia, muzyka), której tytuł nawiązuje do pierwszego cyklu telewizyjnego Elżbiety i Andrzeja Lisowskich „Z plecakiem i walizką”.

 

Dlaczego to spotkanie będzie tak wyjątkowe?

Elżbieta i Andrzej Lisowscy - członkowie elitarnego nowojorskiego The Explorers Club, filmowcy, radiowcy, autorzy książek i przewodników. Podróżnicy wykorzystujący naukowe doświadczenia Elżbiety i dziennikarskie Andrzeja. Nieuleczalnie chorzy na poriomanię - niekontrolowany popęd wędrowniczy. Trochę żartobliwie, ale… zdiagnozowani przez znanego psychiatrę i eksploratora prof. Zdzisława Jana Ryna. Żyją w podróży i świecie mediów już od ponad 40 lat.

Laureaci wielu międzynarodowych nagród m.in. dwukrotnie Złotego Pióra (w kwietniu 2023 - Szybenik, w 2004 – Zagrzeb), Złotego Medalu Straussa (Wiedeń), Nagrody Magellana (Warszawa – za całokształt), Tunisia Awards (Hammamet), dwukrotnie Złotego Jaśminu (Tunezja), Grand Prix Media Travel (Łódź).

Wędrowali z kamerą, aparatem fotograficznym i mikrofonem ścieżkami m.in. Arabii Saudyjskiej (tegoroczna i ubiegłoroczna wyprawa), Brunei Omanu, Pakistanu, Iranu (wielokrotnie), Kostaryki, Peru, Indii (wielokrotnie), Uzbekistanu, Kirgizji, Tadżykistanu, Etiopii, Madagaskaru, Birmy, Laosu, Chin, Hongkongu, Macau, Hongkongu, Indonezji, Japonii i Borneo. Śladami wielkich cywilizacji, religii, fiest i rytuałów. Uzależnieni od Krakowa, ale jednocześnie otwarci na to, co inne. Od lat zadają sobie pytanie: dokąd zmierza świat? Obserwując szybkie przemiany w Azji, która staje się siłą napędową współczesnej cywilizacji.

Twórcy telewizyjnego „Światowca” i cyklu „Z plecakiem i walizką”. A także radiowego „Południka Café” i „Travel24”. Redagowali pierwsze w Polsce prasowe dodatki podróżnicze („Echo Krakowa, „Dziennik Polski”, „Przekrój”).

Autorzy książkowych i radiowych „Południków Szczęścia”, oraz książki „OGIEŃ I MONSUN. Indochiny z bliska” („Bezdroża). A także wielu artykułów ze świata (m.in. „Rzeczpospolita”, „Voyage”, „Przekrój”, „Podróże”, „Poznaj świat”, „Odra”, „Dziennik Polski”, „Cosmopolitan”…). Napisali też kilka autorskich przewodników turystycznych. Ich „Tunezja” („Tunisia, „Tunesien”) ukazała się w wielojęzycznych wersjach na całym świecie, a „Wspaniały weekend w Krakowie” równocześnie w Polsce i we Francji. Na Facebooku administrują grupą „Południki Szczęścia - Meridians of Happiness”.

Lisowscy wierzą, że nawet w tak rozwibrowanym dziś świecie – skonfliktowanym, przepełnionym algorytmami i konsumpcyjnym - wciąż jest miejsce na dobro i marzenia.

Serdecznie zapraszamy – wejście bezpłatne!

 

 

ORGANIZATORZY:

Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" Gniazdo w Zakopanem, Kino Miejsce

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Zakopane

Partner cyklu spotkań: Polskie Koleje Linowe, Polskie Tatry

Działalność Kina Miejsce wspiera Zakopiańskie Centrum Kultury

 

 


TG Sokół Gniazdo w Zakopanem jest organizacją non-profit

Kino Miejsce

 

tel.: +48 500 151 907

e-mail: kinomiejsce@gmail.com

Kino Sokół

 

tel.: +48 18 20 140 40

e-mail:  kinosokol.zakopane@interia.pl

Biuletyn:

Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ”

Gniazdo w Zakopanem

Dojazd:

 

Towarzystwo Gimnastyczne  „SOKÓŁ”  Gniazdo w Zakopanem

ul. Orkana 2

34-500 Zakopane

 

 

NIP:  736-10-46-197

REGON:  490187757

KRS:  0000043433

 

Numer konta:

Bank Pekao SA 

65 1240 5165 1111 0000 5229 6237

 

TG Sokół

 

tel.: +48 18 20 641 56

e-mail: tg.sokol.zakopane@gmail.com

biuro@sokol.zakopane.pl